Prohledat tento blog

sobota 24. června 2017

Safari tuby

Tyhlety tématický tuby s miniaturníma modelama nejrůznějších věcí, zvířat a podobně, jsem na netu potkala už vícekrát... naposledy asi před dvěma měsíci na "Kakaový Vafli"kakaovavafle.cz kam jsem se odkudsi proklikala...


A protože jsem o jejich pořízení už párkrát uvažovala, nechala jsem si poslat nabízené soubory k vytisknutí třísložkových karet ke všem třem tubám, které tam "Kakaová vafle" měla. Tedy k Památkám, Lidským orgánům a k Vesmíru.

Než jsem se rozhoupala k nákupu, tak tehdejší akce na https://www.feedo.cz/  jaksi skončila... ovšem o měsíc později tam měli Safari tuby v akci zase a tak jsem nechala vybírat děti, co by se jim líbilo.

Čekala jsem, že kluci nezklamou a minimálně jeden bude chtít ten Vesmír... a neomylně si ho vybral ten nejstarší...

Vesmír

Tahle tuba obsahuje 10 "figurek" kosmonautů, vesmírnejch vozítek, raket, sond a podobně..

K nim je možné přiřazovat obrázky...

... k obrázkům názvy...

... a poslední ze třísložkových karet obsahuje pro kontrolu obojí. Tedy obrázek předmětu i jeho název.

Modely v tubě a paklík trojsložkových karet.

Zkameněliny

Zkameněliny si vybral náš druhorozeňák...

.... kteroužto volbu jsem mu ráda schválila.


Sice mě k nim čekala výroba trojsložkových karet, neb ty "Kakaová vafle" v nabídce neměla, ale i mě samotný přišly zkameněliny taky moc zajímavý....

... ano, "zub tyranosaura rexe" má kartičku vzhůru nohama :-)


Uklizeno :-)

Památky

Památky jsem vybrala pro naši třetí, která nějak neměla jasno. Tak jsem jí navrhla tohle a ona to odkývla.

Jak vidíte, tak mi společně s tou nejmladší asistovaly při focení. Tak to bylo docela dobrodružný... zmáčknout čudlík a pak chvilka napětí, jestli bude rychlejší foťák nebo ručky naší nejmladší... a jestli teda něco vyfotim :-D.

Tenhle soubor od "Vafle" se mi nějak porouchal a vytisknout šlo jen tři z deseti obrázků...

... tak jsem zbytek dodělala sama... proto jsou některý najednou širší ;-)


Lidské orgány

Jsem dovybrala já, neb přišly zajímavý a měla jsem k nim ty karty od "Vafle" a vůbec...

..., vědět jak co ve vás vypadá neni od věci...

... druhorozeňák se třebas hodně vytrvale hádal, že srdce vypadá jinak 💜


Významná místa světa

Těm jsem taky neodolala... osobně mi spolu s Památkama přijdou vůbec nejzajímavější...
To bude deformace ještě z dob studií ;-)

... Jak si můžete všimnout, aktuálně nám chybí Coloseum...

... ale ono se zase najde... Princezna Sofie se tenkrát taky našla den nebo dva po focení ;-)...

... a pak se zase ztratí něco jinýho...

... a zase se to někde najde... já už to beru stoicky ;-)

A samozřejmně se s tim dá hrát i jinak, než to jen třídit a určovat a povídat si kde to je, ať už v těle, nebo na světě a tak... Např. na týhle fotce Sfinga leze za krk Buddhovi :-DModely se dají ukládat zpátky do těch tub, i když teda třeba takovej Buddha, nebo Taj Mahal to maj hodně natěsno a nechce se jim z tuby ven. A zvlášť ty tuby, co maj nahoře tu modrozelenou protáčející se zeměkouli jsou zajímavý. Druhorozeňák byl nadšenej, že zrovna jeho tuba s fosíliema jí má. 
Ovšem při péči mejch dětí ty tuby brzo vezmou za svý a budu na ukládání muset vymyslet něco jinýho. Už je stihly za ty tři týdny, co je (ode dne dětí) maj, pěkně zrasit. Jedinej, kdo z dětí ještě na žádnou nešlápnul je nejmladší, anžto ta ještě nechodí, takže si na jednu aspoň klekla a na druhou sedla ;-).

Co se týče třísložkových karet, byla docela sranda, to všechno tisknout, stříhat, laminovat, znovu stříhat... hledat ty karty, co mi stihly děti zabavit, než jsem to roztřídila a zagumičkovala...
Ale celkově super, jsem nadšená, že jsme zase něco pěknýho, co určitě bude přínosem, dali do kupy.

Jo, a kdyby to někoho vážně zaujalo, a uvažoval o koupi, tak já je koupila tady:
a doporučuji si počkat na akci ;-)

A kdyby někdo toužil po předlohách k třísložkovejm kartám ke "Zkamenělinám" a k "Významnejm místům světa", tak si mi o ně může napsat, když už jsem to jednou dávala dohromady, bude fajn, když to poslouží i někomu dalšímu ;-).Update po roce: Ukládací tuby nám vydržely zhruba třičtvrtě roku... což při péči našich dětí považuji za velkej úspěch ;-)... Poslední čtvrt rok používáme na uskladnění miniatur takový ty malý plastový zavírací krabičky z Ikea, jak se prodávaj po třech ve dvou barevnejch variantách (bílá, modrá. zelená/bílá, žlutá, růžová). Jejich výhodou oproti původním tubám je, krom větší životnosti, že se do nich vejdou i ty třísložkový karty ;-)

1 komentář:

  1. Dobrý den chtěla bych Vás požádat o karty a jestli máte ještě od Kakaové wafle tak prosím ty taky.Můj email je Poulickovakatka@seznam.cz. Předem velice děkuji

    OdpovědětVymazat